• Poplatok ZRPŠ v školskom roku 2023/2024

• Dňa 13. 09. 2023 bola na celoškolskom rodičovskom združení zákonnými zástupcami odsúhlasená výška poplatku do ZRPŠ 15 eur na každého žiaka na školský rok 2023/2024 a zároveň sa dohodli na tom, že z tejto sumy nebudú hradené výdavky spojené s účasťou na vedomostných súťažiach - napr. Všetkovedko, Matematický klokan, Expert a ďalšie.

Sumu môžete uhradiť aj elektronicky na účet:

SK60 0900 0000 0004 1143 5578

Pri platbe je potrebné do poznámky napísať meno, priezvisko, triedu žiaka a zároveň informovať triednu pani učiteľku o zaplatení poplatku elektronickou formou.

Poplatok je potrebné uhradiť, v akejkoľvek forme, do 30. 11. 2023.

• Kriminalita očami detí- prednášky

• Žiaci 7.ročníka sa zapojili do projektu Kriminalita očami detí- Kto je páchateľ?, ktorý realizuje CVČ Nová Baňa a je určený pre žiakov siedmych ročníkov žarnovického okresu. Vďaka týmto prednáškam sa zoznámili s prácou kriminalistov pri zaisťovaní stôp, s prácou zdravotníkov, hasičov a s informáciami z oblasti CO, vyskúšali si tiež streľbu zo vzuchovky. Teoretické znalosti si potom overia v praktickej súťaži.

• Zážitkový deň s Mestskými lesmi

• Dňa 8. septembra 2023 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili edukačného dopoludnia v priestoroch Kohútova a Zvoničky v Novej Bani pri príležitosti 30. výročia založenia spoločnosti Mestské lesy Nová Baňa.

• ツ Pokračujeme ďalej ...

• Tento školský rok nám pribudlo opäť niečo nové a krásne.

Veľká vďaka patrí pánovi starostovi Zaťkovi a celému obecnému zastupiteľstvu obce Tekovská Breznica.

Ď A K U J E M E ♥

• 🏫Celoškolské rodičovské združenie🏫

• ​​​​​Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na celoškolské rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 13. 09. 2023 o 16. 00 hod.  v jedálni základnej školy.

Po jeho ukončení budú prebiehať triedne rodičovské schôdzky s voľbou triednych dôverníkov.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Oznam!!!

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Tekovská Breznica, č. 700, 966 52 Tekovská Breznica v zmysle § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov informuje o udelení riaditeľského voľna deťom MŠ a žiakom ZŠ na 11. 09. 2023 (pondelok) z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny a plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a. s..

• Záverečné vyhodnotenie práce Školského parlamentu a Zelenej školy

• V predposledný deň školského roka sa členovia Školského parlamentu a kolégia Zelenej školu spolu s koordinátorkami stretli v uvoľnenej atmosfére pri posedení v telocvični, kde zhodnotili svoju činnosť počas školského roka. Veríme, že naša spolupráca a tvorivosť nám pretrvá aj v ďalšom školskom roku.

• Detský folklórny festival Pod Inovcom

• V nedeľu 11. júna 2023 sa deti z Folklórneho krúžku zúčastnili celodenného festivalu Pod Inovcom vo Veľkej Lehote. Počasie prialo a deti zožali na pódiu úspech. Ďakujeme za peknú reprezentáciu!

Foto: S. Cibuľová a rodičia

• Výlet šiestakov

• Cieľom nášho tohtoročného triedneho výletu bol Zvolen. Užili sme si super chvíle v X aréne, kde sme si zahrali laser game, poprechádzali sa po meste, nevynechali obchody a zmrzlinu 😊

• SmartBooks - inteligentné učenie SPUSTENÉ

• Milí rodičia,

v týchto dňoch (29. - 30. 06. 2023) Vaše deti dostanú prístupové údaje do online portálu SMARTBOOKS. Ide o digitálnu učebnicu a digitálnu cvičebnicu v jednom. SmartBooks obsahuje kompletné učivo základnej školy. Témy všetkých predmetov sú dostupné na jednom mieste. Rozvíja pamäť, myslenie a motivuje. SmartBooks zaručí, že sa dieťa učivo naučí samo a efektívne.

Deti si budú môcť túto pomôcku bezplatne vyskúšať počas celého leta v mesiacoch júl - august 2023.

• Aktívny týždeň našich ôsmakov

Aktívny týždeň našich ôsmakov

V priebehu týždňa toho postíhali naozaj veľa. Zúčastnili sa koncoročného výletu v Bratislave, kde navštívili Múzeum dopravy, ZOO, UFO a historické centrum mesta. V pondelok si vyskúšali aplikáciu Actionbound na vlastnej koži a mohli tak detailnejšie spoznať krásy Tekovskej Breznice. Práve túto aplikáciu vytvorili piati žiaci našej školy a tým zviditeľnili obec na svetovej úrovni. V utorok si išli pochutnať na sladkých jahodách v Sadoch Tekova a dnes sa vybrali objavovať krásy Novej Bane. Verím, že tieto dni v nich zanechali mnoho pekných spomienok :)