•

a)    Do ŠKD prichádzajú deti v sprievode vyučujúceho, s ktorým ukončili vyučovanie.

b)    Po príchode do ŠKD odkladajú školskú aktovku na určené miesto.

c)    Na obed a z obeda odchádzajú deti spoločne s vychovávateľkou.

d)    Každé poranenie, úraz alebo nevoľnosť dieťa ihneď nahlási vychovávateľke s vysvetlením ako sa to stalo.

e)    Dieťa nikdy svojvoľne neopúšťa triedu, v prípade odchodu hlási dôvod vychovávateľke.

f)    K vybaveniu a zariadeniu ŠKD sa správa šetrne. Každé poškodenie pomôcok, hračiek dieťa nahlasuje okamžite   vychovávateľke s vysvetlením, ako sa to stalo.

g)    S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracuje dieťa opatrne, pod dohľadom vychovávateľky.

h)    Dieťa nesmie manipulovať s elektrickými zariadeniami, so žalúziami a oknami.

i)     Pri pobyte mimo budovy sa dieťa riadi pokynmi vychovávateľky.

j)     Pri odchode zo ŠKD dieťa odloží vypožičané hračky a iné pomôcky na pôvodné miesto.

k)    Zo ŠKD si dieťa neodnáša žiadne pomôcky a hračky.

l)     Dieťa dodržiava hygienické zásady počas pobytu v ŠKD, dbá na svoju hygienu a aj čistotu a poriadok v ŠKD.

m)  Tento prevádzkový poriadok sa považuje za súčasť vnútorného poriadku pre deti v ŠKD. Každé dieťa je povinné sa s týmto poriadkom oboznámiť na začiatku školského roka a dôsledne ho dodržiavať. Nedodržanie tohto prevádzkového poriadku bude posudzované ako porušenie vnútorného poriadku školy a ŠKD.