• Výpožičný poriadok

• VÝPOŽIČNÝ PORIADOK ŠKOLSKEJ KNIŽNICE ŠK. ROK 2023/2024

1. Výpožičné hodiny v Školskej knižnice sú:

- v utorok v čase od 12,45 hod. do 14,00 hod., p. uč. Lukyová (v prípade potreby aj v inom čase po individuálnom dohovore)

1. Dokumenty školskej knižnice sa požičiavajú:

– prezenčne, t. j.  v priestoroch knižnice (počas vyučovania)

– absenčne, t. j.   domov

1. Používatelia  si vyhľadávajú knihy vo voľnom výbere kníh knižnice.
          2. Výpožičná lehota kníh (z beletrie) pre žiakov je 30 dní (cca 1 mesiac). Výpožičná lehota kníh z náučnej literatúry je 14 dní (2 týždne).
          3. Čitateľ môže požiadať o predĺženie výpožičnej lehoty.
          4. Žiak má právo vypožičať si knihu z populárno-náučnej literatúry  z učiteľskej knižnice aj domov, pokiaľ knihu využíva  na spracovanie referátu alebo  projektu.
          5. Pedagogickí zamestnanci môžu mať odbornú pedagogickú literatúru zapožičanú počas celého školského roka.
          6. Školský knihovník  môže stanoviť kratšiu výpožičnú dobu, prípadne požadovať skoršie vrátenie titulu.
          7. Žiak  môže mať súčasne vypožičané 3 knižničné tituly, pre študijné účely maximálne 4 tituly.
          8. Pri vypožičiavaní knižného titulu je čitateľ povinný ho prezrieť a všetky poškodenia hlásiť vopred.  Zároveň je povinný vrátiť vypožičané tituly v takom stave, v akom ich prevzal.
          9. Vypožičiavanie kníh je bezplatné.
          10. Čitateľ je povinný školskému knihovníkovi  nahlásiť stratu, poškodenie alebo zničenie zapožičaného titulu a do stanovenej lehoty nahradiť škodu v rozsahu poškodenia, resp. nahradiť stratený titul iným podobným titulom.

Spracovala: Mgr. Katarína Lukyová, školský knihovník

Tekovská Breznica, 04. 09. 2023