• Aktivity v šk.r. 2020/2021

        • PUTUJÚCA MAPA

          šk.rok 2020/2021- 4.-9. ročník, žiaci postupne dopĺňali a dokresľovali do slepej mapy SR informácie o vodstve Slovenska- rieky, jazerá, vodné nádrže, vodné elektrárne, kúpele.

             

          DEŇ ZEME

           sme si pripomenuli farebným oblečením vo farbách prírody, rôznorodými aktivitami, zberom odpadu.

          V rámci EAP sme realizovali aktivity- ČISTENIE STUDNIČIEK, počas ktorej sme navštívili les v Chválenskej doline a za pomoci lesníka p. Kmeťa sme vyčistili lesné studničky.

           VÝZVA ZELENEJ ŠKOLY KU DŇU ZEME

          DETI UČIA DETI

          VODA je kolískou života na našej planéte, bez nej by život nemohol existovať. Má pre človeka nesmiermy význam. S vodou sa stretávame od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života.

          Svetový deň vody sme si pripomenuli aj v našej škole. Žiaci 4. ročníka učili svojich mladších spolužiakov 1. až 3. ročníka všetko o vode. 

           

          Veľká vďaka patrí štvrtákom a triednej pani učiteľke za prípravu aktivít ku Dňu vody.CESTA KVAPKY VODY- jún 2021

          Žiačky 9. ročníka si v rámci programu Zelenej školy a témy Voda pripravili aktivity pre našich škôlkarov, ktoré zrealizovali v školskom altánku.

          S predškolákmi sa rozprávali o kolobehu vody, o tom, kde všade môžeme nájsť vodu a prečo je potrebná. Deti si o kolobehu vody vypočuli príbeh, skladali puzzle, ukladali obrázky a tiež pohybom stvárňovali cestu dažďovej kvapky.

          Za zvládnutie tejto témy a šikovnosť pri riešení úloh získali od dievčat medaily.

          ZAŽI ČISTÉ RIEKY- jún 2021

          Do akcie na čistenie brehu rieky Hron sa v obci Tekovská Breznica zapojili žiaci 2. stupňa. Okrem brehov rieky Hron, ktoré boli pre deti dostupné, sa zamerali aj na zber odpadu v okolí obecného Chválenského potoka a tiež priamo v ňom. Žiaci sa rozdelili do skupín podľa tried a spoločne s triednymi učiteľkami prechádzali okolie vodných tokov. Spoločne nazbierali okolo 120 kg odpadu, z čoho väčšinu tvorili plastové fľaše, plechovky od nápojov, obaly z potravín, igelit. Najrozmernejší odpad bol napríklad strunový rošt, či časti karosérie auta.​​​​​​

          Za pomoc s likvidáciou odpadu ďakujeme pánovi Forgáčovi z Orovnice.