• OZNAM!

• Zajtrajšia exkurzia žiakov II. stupňa do Bratislavy je z dôvodu nepriaznivého počasia ZRUŠENÁ. Vyučovací proces bude prebiehať podľa platného rozvrhu. Pedagógovia budú rešpektovať nepripravenosť žiakov na vyučovanie. Exkurzia bude realizovaná v náhradnom termíne. Obed pre stravníkov v školskej jedálni bude zabezpečený.

• 🌸 Poďakovanie 🌸

• Ďakujeme nášmu pánovi starostovi Zaťkovi a zamestnacom Obecného úradu Tekovská Breznica pánovi Nerečovi a Volentierovi za vynovenie našej telocvične.

Ď A K U J E M E  💕

• 👨‍💼Deň v pyžamku👩‍💼

• Pomaly sa nám blížia Vianoce. Zázračné rozprávkové obdobie a tiež obdobie oddychu v kruhu najbližších.

Aj my v škole sme jedna veľká rodina a radi sa spolu zabávame.

12. decembra 2023 si spestríme spoločný čas a urobíme tento deň zábavnejším. Budeme sa učiť v našich obľúbených (vianočných) pyžamkách.

• 🔨Technická olympiáda🔨

• Dňa 24.11.2023 sa naši žiaci 9., 8. a 5. ročníka - Dominik Horniak, Tomáš Halabuk, Marek Horák- zúčastnili okresného kola technickej olympiády v Žarnovici. S ich šikovnosťou a vedomosťami sa Dominik s Tomáškom umiestnili na krásnom 3. mieste.

Všetkým chlapcom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Sme na vás hrdí! 💕

• MR ŠKOLY 2023💪🏼 (1. - 4. ročník)

• 22. 11. 2023 sa u nás v škole uskutočnil prvý ročník súťaže “Mr školy”.

Chlapci nám ukázali svoje vedomosti, silu, humor, láskavosť a talent.

Ďakujeme všetkým zúčastneným!

• MR ŠKOLY 2023💪🏼 (5. - 9. ročník)

• 22. 11. 2023 sa u nás v škole uskutočnil prvý ročník súťaže “Mr školy”.

Chlapci nám ukázali svoje vedomosti, silu, humor, láskavosť a talent.

Ďakujeme všetkým zúčastneným!

• Žiaci na exkurzii v Pohronskom múzeu

• Exkurzia žiakov 1. stupňa v Pohronskom múzeu v Novej Bani na výstave Svet hračiek dňa 16.11.2023 dopadla nad očakávania. Žiakom sa páčili historické hračky, s ktorými sa hrávali aj ich starí rodičia či prastarí rodičia.

• 🎁 Vianočná radosť rozdávaním rastie 🎁

• Naša škola od 22. novembra 2023 do 06. decembra 2023 organizuje vianočnú zbierku pre našich osamelých seniorov v spolupráci s predsedkyňou Komisie kultúry, vzdelávania a športu obce Tekovská Breznica Mgr. Evou Sučanovou. V prípade, že sa rozhodnete túto zbierku podporiť, môžete svoje príspevky do balíčkov priniesť do školy.

Ď A K U J E M E!

• 🕯Sviečky pre Ukrajinu 🕯

• Obraciame sa na Vás so žiadosťou o pomoc pre ľudí na Ukrajine, ktorí z dôvodu mrazivého počasia prežívajú veľmi ťažké obdobie, nemajú teplo, nemajú svetlo...

Prosíme žiakov, rodičov a priateľov školy o darovanie nových alebo použitých sviečok.

Sviečky je potrebné odovzdať do prepraviek vo vestibule školy.

Termín ukončenia zbierky: 15. 12. 2023

Ď A K U J E M E  V Š E T K Ý M!

• 👦Medzinárodný deň mužov👨

• 19. novembra 2023 oslavujeme Medzinárodný deň mužov. Tento deň oslávime v našej škole súťažou, ,,Mr. školy”, určenú pre chlapcov I. aj II. stupňa.

Dňa 22. 11. 2023 sa uskutoční súťaž ,,Mr. školy” v dvoch kategóriach. Chlapcov čakajú rôzne disciplíny, prostredníctvom ktorých vyberieme výhercu. Nezabudnite si pripraviť aj voľnú disciplínu a ukázať nám váš výnimočný talent.

Žiaci, ktorí sa chcú prihlásiť do súťaže sa môžu zapísať u Kristíny Tužinskej.

Čas realizácie súťaže upresníme.

• 📜Školský časopis📜

• 26. novembra 2023 nás čaká Svetový deň časopisov.

My sami by sme chceli jeden časopis vytvoriť a ukázať všetkým, akí sú naši žiaci tvoriví.

Každý žiak našej školy, malý či veľký, môže prispieť svojou tvorbou. Privítame rôzne básničky, príbehy, rozprávky či hádanky.

Tešíme sa na vaše výtvory a zákutia vašej fantázie!

Téma: Vianoce, zima

• 🍂Najkrajšia jesenná výzdoba🍂

• V mesiacoch september a október vyhlásil náš Školský parlament súťaž o najkrajšiu jesennú výzdobu. Žiaci si svoje triedy vyzdobili pestrofarebnými listami, jesennými plodmi, postavičkami z prírodných materiálov, svetielkami.

Na prvom stupni získali prvenstvo prváci a štvrtáci. Na druhom stupni zvíťazili ôsmaci.

Víťazom blahoželáme!

• Deň väznených spisovateľov

•  Dnes 15. novembra si pripomíname Deň väznených spisovateľov. Tento deň je určený na podporu autorov a ich práva na slobodu prejavu a práva na šírenie informácií. Cieľom našej školy bolo zvýšiť povedomie žiakov o prenasledovaných a väznených spisovateľoch, novinároch, básnikoch, vydavateľoch a redaktoroch na celom svete. Žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka sa na hodinách SJL zamerali na Václava Havla, Laca Novomeského a na Ivana Stodolu a pripravili tak edukatívny materiál aj pre ostatné ročníky.

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Dnes 15.11.2023 sa konalo v Žarnovici Okresné kolo olympiády v slovenskom jazyku. Našu školu reprezentovala žiačka 9. triedy, Bianka Borošová. Víťazstvo si síce neodniesla, no reprezentovala hrdo našu školu a nadobudla tak ďalšie skúsenosti.

• Deti z ŠKD opäť v DSS Oáza

• Ďalšou z dobrovoľníckych aktivít detí zo ŠKD v DSS Oáza bolo pripomenutie si Pamiatky zosnulých príbuzných našich seniorov. Keďže mnohí z nich nemôžu navštíviť hroby svojich príbuzných a priateľov, pripravili sme s deťmi aktivitu.

Z rúk vytvorili rodostrom, ktorý spoločne vymaľovali, vpísali do nich mená svojich predkov, súrodencov a blízkych príbuzných. Na tomto rodostrome zapálili sviečku. Počas tvorenia spomínali na zážitky so svojimi rodičmi a mnohí aj so starými rodičmi.