• 🏃‍♂🏃🏻‍♂🏃‍♀ Športom ku zdraviu, alebo v zdravom tele zdravý duch 🏃‍♂🏃🏻‍♂🏃‍♀

• V piatok 2. júna 2023 v čase od 10.00 hod. do 12.00 hod. sa po roku opäť vrátime ku športovej aktivite - BEH OBCOU 2023.

O prípravu a samotnú realizáciu sa postarajú vybraní žiaci 8. a 9. ročníka. Pre všetkých zúčastnených bude pripravené občerstvenie a pitný režim.

• 1. a 2. vyučovacia hodina - vyučovanie podľa rozvrhu ❀
            • I. stupeň bude končiť 11.30 hod. ❀
            • II. stupeň bude končiť 12.15 hod. ❀
            • ŠJ a ŠKD v prevádzke ❀
          • ⭐🌜 NOČNÁ ŠKOLA 🌛⭐

• Milí prvostupniari 👧 👦 !

Dňa 01. 06. 2023 (štvrtok) sa môžete tešiť na noc v škole. Stretneme sa pred školou o 19.00 hodine.

Čaká nás veľa zábavy, smiechu a radosti. Ráno nás čakajú spoločné raňajky, o ktoré sme sa vám postarali.

Tešíme sa na vás!

Vaše pani učiteľky 👩 👩

• Historická exkurzia- Osvienčim- Krakov

•

16.mája sa žiaci našej školy pod vedením pedagógov zúčastnili historickej exkurzie Osvienčim-Krakov.

Objekty koncentračného tábora Auschvitz a Birkenau sú pamätníkom pripomínajúcim celému svetu zvrátenosť nacistického režimu a utrpenie miliónov nacistami prenasledovaných ľudí po celej Európe. Kopy detských topánočiek a ľudských vlasov sú spomienkou na tisíce obetí. Každého z nás zomkla obrovská ľútosť a určite sa nám v mysliach vynorila otázka, ako toľkú hrôzu mohol niekto dopustiť.
            Exkurzia bola pre nás obrovským zážitkom, hoci smutným.  Čas strávený tu, je oveľa dôležitejší ako niekde inde. Nie preto, aby sme si oddýchli alebo sa cítili príjemne. Preto, aby sme nezabudli!

Naša exkurzia bola spojená aj s návštevou  Krakova. Mali sme možnosť obzrieť si pamiatky krásneho historického mesta - Staré mesto- Hradný komplex Wavel a námestia - Rynek Glówny, Floriánska ulica s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol Nanebovzatia Panny Márie a mestskú tržnicu Sukienicu.

• 👧 🌺 MDD 2023 🌺 👦

• Tešíme sa na vás i na vašich rodičov, ktorých prosíme o spoluprácu pri zabezpečení bezpečnosti detí počas tohto popoludnia. 🌈🍭🎈🌞

Vyučovanie v daný deň bude končiť 11.30 hod..

• Čítajme si 2023

• V týždni od 22.5.-26.5.2023 realizovala Linka detskej istoty podujatie Čítajme si- čítateľský maratón, ktorého cieľom bolo podporiť čítanie, ktoré pozitívne rozvíja osobnosť dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo. Zároveň sa týmto projektom rozširuje povedomie o non-stop Linke detskej istoty, kam sa môžu obrátiť deti a mladí v prípade ťažkostí a problémov, s ktorými nemajú možnosť sa nikomu zdôveriť.

Naša škola sa do tohto projektu zapojila vďaka 72 žiakom.

• 🌺 OSLAVY ŠKOLY 🌺

• Základná škola s materskou školou Tekovská Breznica začala písať svoju históriu školským rokom 1972/1973. Tento rok sme si pripomenuli 50. výročie jej založenia. Pri tejto príležitosti, 27. apríla 2023, sa v priestoroch školy konali oslavy, na ktoré boli pozvaní nielen vzácni hostia z okolitých miest a obcí, ale aj všetci súčasní i minulí zamestnanci školy, členovia Rady školy i zástupcovia obce Tekovská Breznica. Naše oslavy začali prehliadkou priestorov školy. Žiaci školy pod vedením pedagógov pripravili pre zúčastnených pestrý program. Tanečné kreácie striedali spevácke výkony dopĺňané umeleckým prednesom, divadielkom, či hrou na hudobnom nástroji. Svoje nadanie predviedli malé i veľké deti. Ich výkony boli odmenené silným potleskom. Kultúrny zážitok bol obohatený o Kútik spomienok, kde mali naši hostia možnosť nahliadnúť do fotoalbumov a kroník, a tak si zaspomínať na minulosť, na časy, keď boli súčasťou školy.

Päťdesiat rokov nie je v dejinách veľa, no v dejinách obce a v pamäti každého z nás zanechala škola dôležitú stopu. Prajeme si, aby naša škola bola súčasťou týchto dejín minimálne ďalších 50 rokov.

• OZNAM

• Dňa 22. mája 2023 (pondelok) bude z technických príčin vyučovací proces končiť 12.15 hod..

ŠKD a ŠJ budú v prevádzke.

• Záujem o ŠKD v školskom roku 2023/2024

• Milí rodičia!

Od 18. mája 2023 (od 11.00 hod.) do 29. mája 2023 (do 12.00 hod.) môžete na našej stránke vyjadriť váš záujem/nezáujem o prihlásenie vášho dieťaťa do ŠKD v školskom roku 2023/2024. Prihláška do ŠKD sa týka žiakov 1., 2. a 3. ročníka.

ĎAKUJEME :)

• 🌺 DEŇ MATIEK 🌺

• Milé mamičky, babičky a prababičky,

nech Vám tento deň prinesie toľko šťastia a radosti,

koľko lásky vy sami rozdávate svojim najbližším po celý čas!

PRAJEME VÁM KRÁSNY DEŇ MATIEK. 💕