• 🏖 Hurá na prázdniny 🏖

• Milé naše deti, gratulujeme vám k úspešnému ukončeniu školského roka a želáme krásne leto plné veselých zážitkov. 🌞🚴🏊🍨🚣⛺

• Záverečné posedenie Zelenej školy a Žiackeho parlamentu

• Posledné dni školského roku 2021/2022 sme využili aj na zhodnotenie našej práce v Zelenej škole a Školskom parlamente. Stretli sme sa v uvoľnenej atmosfére pri zmrzline a zosumarizovali našu celoročnú prácu.

Ďakujeme všetkým členom Zelenej školy a Žiackeho parlamentu za aktívnu prácu, tvorivé nápady a pomoc pri realizácii aktivít v škole.

Zároveň sme na záver školského roka dostali výbornú správu, že v rámci hodnotenia certifikačného obdobia Zelenej školy na tému Voda sme boli úspešní a získali sme tak certifikát Zelenej školy.

• 🎂NARODENINOVÁ OSLAVA🎂

• Aj také chvíle patria do spomienok zo školských lavíc. Tretiaci dnes spoločne oslávili Mirkove prázdninové narodeniny. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a umožnili deťom zažiť skvelú narodeninovú oslavu.

• Dôležitý oznam!!!

• Vážení rodičia a priatelia školy,

vzhľadom na výstrahy extrémnych teplôt a po dôkladnom zvážení možných rizík spojených so zdravím účinkujúcich a hostí, plánovanú ,,Slávnostnú akadémiu" s ľútosťou rušíme.

Ďakujeme za pochopenie

• 🌺 Slávnostná akadémia 🌺

• Milí rodičia a priatelia školy,

srdečne Vás pozývame na ,,Slávnostnú akadémiu", ktorá sa uskutoční dňa 28. 6. 2022 o 16. 00 hodine v telocvični Základnej školy s materskou školou Tekovská Breznica.

Tešíme sa na Vás!

• Koncoročný výlet šiestakov :)

• V utorok 21.6. boli žiaci 6. triedy na koncoročnom výlete v Podhájskej. Užili si príjemnú vodu v krásnych bazénoch. Najväčšiu radosť im spravili tobogany, kde sa do chuti vyšantili.

• Športové dopoludnie žiakov 1. stupňa

• Po desaťmesačnej práci nastal čas zábavy a športovania. Naši malí športovci si zmerali svoje sily v rôznych disciplínach. Najpočetnejšiu skupinu tvorili cyklisti, skokani vo vreci, kolobežkári a našli sa aj skokani na švihadle a korčuliari. Odmenou im okrem zážitkov, diplomov bol aj pohľad na dúhu nad nami.

• Organizácia vyučovania do konca školského roka

• I. stupeň:

- 23. 06. 2022  - športové dopoludnie (bicykel, kolobežky, korčule, skok vo vreci, švihadlo),

- 24. 06. 2022 - práca s učebnicami (odovzdávanie učebníc),

- 27.  - 29. 06. 2022 - triednické práce.

Deti si prinesú desiatu, pitie a športové oblečenie (pokrývka hlavy).

II. stupeň:

- 23. 06. 2022 - teoretická časť účelového cvičenia,

- 24. 06. 2022 - praktická časť účelového cvičenia,

- 27. - 29. 06. 2022 - triednické práce.

Dňa 30. 06. 2022 Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022 o 8.30 hod. - 10. 00 hod..

ŠJ a ŠKD nebude v prevádzke pre žiakov ZŠ.

• 🌼 Koncoročný výlet v Bojniciach 🌼

• A nakoniec prišiel túžobne očakávaný koncoročný výlet. Slnečné lúče spríjemnili užiť si žiakom 1. stupňa pekný deň v areáli Čajka v oblakoch v Bojniciach, kde ich čakali domčeky z krajiny Šmolkov, preliezačky, trampolíny a pre tých odvážnejších aj pohľad na okolie z vyhliadkovej veže. Deti si to poriadne užili.

Koncoročný výlet slovami detí:

Dňa 20. júna sme boli na koncoročnom výlete v Bojniciach na Čajke v oblakoch. Išli sme tam autobusom. Cesta bola dlhá. Pri vchode stál veľký kamenný sivočierny pes a aj veľa dinosaurov. Išli sme do veľkého kopca. Boli tam domčeky s povalou aj bez. Sú to domčeky z rozprávky Šmolkovia. Veľmi sa nám páčilo aj na trampolínach a preliezačkách. V bufete sme si mohli kúpiť pelendrek, cukrovú vatu, ale aj hranolky a vyprážaný syr. Bolo tam super!!!

Čo deťom k šťastiu treba?

• Udelenie riaditeľského voľna

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Tekovskej Breznici v zmysle § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov a po dohode so zriaďovateľom informuje o udelení riaditeľského voľna deťom materskej školy a žiakom základnej školy na 22. 6. 2022 (streda) z dôvodu plánovaných prác na elektrických zariadeniach distribučnej sústavy (prerušená distribúcia elektriny).

• Tešíme sa na prázdniny 🤩 🤩 🤩

• Jún je obdobie školského roka, keď sa končí vyučovanie a všetky deti netrpezlivo čakajú na prázdniny. O tom, ako sa už na ne tešia, písali na hodine slovenského jazyka naši tretiaci.

• Nočná škola

• Vidieť radosť v detských očiach je jeden z najkrajších darov, ktoré v živote môžeme dostať a preto sme pre našich najmenších pripravili dni detskej radosti. Detská radosť je najväčšia radosť. Svoju kreativitu ukázali nakreslenými obrazmi v životnej veľkosti. V Nočnej škole sa vybrali na cestu Rozprávkovým lesom, kde ich sprevádzali rozprávkové postavy (starší žiaci). Objavovali záhady lesa, hľadali poklad, vstúpili do Hudobnej rieky, zapojili sa do Zvieracej štafety a mnohých iných aktivít. Po nočných aktivitách ich čakali spoločné raňajky a pokračovanie v športových a rozprávkových hrách. Veríme, že deti si tieto chvíle užili. Posúďte sami.

• Venček

• Uplynulý piatok bol významným dňom našich ôsmakov a deviatakov. Konal sa ich tanečný ples- venček, ktorým zavŕšili intenzívnu tanečnú prípravu pod vedením manželov Pšenákových. Na chvíľu odhodili rifle a tenisky a premenili sa na vznešené a elegantné tanečnice a tanečníkov. Aj keď stres zohral svoju úlohu, predviedli rodičom a učiteľom perfektné tanečné výkony. Po oficiálnej časti nasledovala voľnejšia zábava, ktorú si všetci užili.

• Prvácka pasovačka 1️⃣ 👑

• Krásna akcia našich prváčikov “Prvácka pasovačka”.

Úžasný program, sľub prváka, samotný akt pasovania za riadneho žiaka našej školy , občerstvenie a v neposlednom rade výborná atmosféra.

Veľká vďaka patrí triednej pani učiteľke Katke Búryovej za prípravu celej akcie.

• Oznam pre MŠ

• Od zajtra 14.6.2022 (utorok) funguje MŠ v normálnom režime pre všetky detičky.

Ďakujeme za pochopenie!