• Oznam pre rodičov a žiakov

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

Riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia obce Tekovská Breznica ako zriaďovateľa ZŠ s MŠ Tekovská Breznica a s vedomím Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom, prerušuje výchovno-vzdelávací proces z dôvodu vysokého percenta chorobnosti u detí materskej školy a žiakov základnej školy - vyhlasuje chrípkové prázdniny od 28. 09. 2022 do 30. 09. 2022.

Vyučovanie sa obnoví dňa 03. 10. 2022 (pondelok).

• Svetový deň bez áut

•

Tí, ktorí tento štvrtok prišli do školy pešo, na bicykli, alebo hromadnou dopravou za to dostali zdravú deisatu. Žiaci Školského parlamentu počas tohto dňa odmenili jablkom žiakov, ktorí neprišli do školy autom. Základná škola s materskou školou Tekovská Breznica sa tým zapojila do kampane Európskeho týždňa mobility. Ten sa koná každoročne už od roku 1999. Kampaň má za cieľ dostať ľudí z áut a využiť alternatívne spôsoby dopravy. Do projektu sa zapojila väčšina žiakov, učiteľov, ale aj ďalších zamestnancov našej školy. Za zdravú desiatu patrí vďaka nášmu sponzorovi, spoločnosti Amazonit z Tekovskej Breznice, ktorá našej škole poskytla jablká zo svojho sadu.

• Poplatok ZRPŠ v školskom roku 2022/2023

•

Dňa 19. 09. 2022 bola na triednych aktívoch zákonnými zástupcami odsúhlasená výška poplatku do ZRPŠ

15 eur pre každého žiaka na školský rok 2022/2023 a zároveň sa dohodli na tom, že z tejto sumy nebudú

hradené výdavky spojené s účasťou na vedomostných súťažiach - napr. Všetkovedko, Matematický klokan,

Expert a ďalšie.

Sumu môžete uhradiť aj elektronicky na účet:

SK60 0900 0000 0004 1143 5578

Pri platbe je potrebné do poznámky napísať meno, priezvisko, triedu žiaka a zároveň informovať triednu pani učiteľku o zaplatení poplatku elektronickou formou.

Poplatok je potrebné uhradiť, v akejkoľvek forme, do 30. 11. 2022.

• Svetový deň bez áut

• Ak chcete podporiť myšlienku Európskeho týždňa mobility, môžete tak urobiť už tento štvrtok (22. 9.). Stačí ak necháte svoje auto doma a využijete iný spôsob dopravy. Európsky týždeň mobility sa zameriava najmä na udržateľnú mobilitu.

Raz ročne od roku 1999 prebieha kampaň Európskeho týždňa mobility. Reprezentuje sa tak udržateľná mobilita a vyvrcholením je práve Svetový deň bez áut. Vo štvrtok by sa ich tak na cestách malo objaviť čo najmenej a vybrané ulice či námestia v Európe budú bez nadbytočných výfukových plynov.

Preto vyzývame zajtra všetkých žiakov, aby podporili túto myšlienku tým, že do školy prídu pešo, alebo zvolia iný spôsob dopravy. Odmena ich neminie :)

• BIELA PASTELKA 2022

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje dňa 23. septembra 2022 (piatok) verejnú zbierku Biela pastelka, do ktorej sa opäť zapojí aj naša škola.

DŇA 23. SEPTEMBRA 2022 V ČASE OD 8:00 HOD. DO 12.00 HOD. SA NAŠI ŽIACI, POD DOZOROM PEDAGÓGA A OZNAČENÍ BIELYMI TRIČKAMI I POKLADNIČKOU S LOGOM BIELEJ PASTELKY, BUDÚ POHYBOVAŤ PO OBCI TEKOVSKÁ BREZNICA.

Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Aj vďaka vašej pomoci Biela pastelka zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Za akúkoľvek podporu od vás ďakujeme.

• Oznam o pedikulóze

• Oznamujeme rodičom, že sa v našej škole vyskytli vši. Žiadame rodičov, aby prezreli deťom vlasy. O liečbe zo zavšivenia a dočasnom vyradení dieťaťa z kolektívu rozhoduje príslušný lekár. Dieťa sa môže do kolektívu vrátiť až po predložení lekárskej správy o ukončení liečenia na pedikulózu. Hlavnú zodpovednosť za odstránenie vzniknutého problému má zákonný zástupca žiaka.

• 🌻Ďakujeme🌻

• Ďakujeme za sponzorský dar pre našich žiakov pani Medveďovej (pastelky, fixky, plastelíny, nožnice, gumy, perá, lepidlá, vodovky, ceruzky, voskovky).

Zo srdca ďakujeme :)

• Celoškolské rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

srdečne vás pozývame na celoškolské rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 19. 09. 2022 o 16. 00 hod.  v jedálni základnej školy.

Po jeho ukončení budú prebiehať triedne rodičovské schôdzky s voľbou triednych dôverníkov.

Tešíme sa, že sa po dlhej dobe stretneme.

• Organizácia vyučovania v dňoch 14. 09. 2022 a 16. 09. 2022

• 14. 09. 2022

1. stupeň - 1. - 3. vyučovacia hodina - vyučovanie podľa rozvrhu,

4. - 5. vyučovacia hodina - didaktické hry - teoretická časť - /s triednymi učiteľkami v triedach/.

2. stupeň - 1. - 2. vyučovacia hodina - vyučovanie podľa rozvrhu,

3. - 5. vyučovacia hodina - účelové cvičenie - teoretická časť - /s triednymi učiteľkami v triedach/.

16. 09. 2022

1. stupeň - 1. - 4. vyučovacia hodina - didaktické hry - praktická časť - /pobyt v prírode/.

Vyučovanie končí štvrtou vyučovacou hodinou.

2. stupeň - 1. - 5. vyučovacia hodina - účelové cvičenie - praktická časť - /pobyt v prírode/.